Ubrania CAMO – męski kamuflaż miejski?

Moda męska jest niezwykle bogata. A na ulicach ciągle pojawiają się mężczyźni w tych samych stylizacjach – typowych, oklepanych – w zasadzie po prostu nudnych. Zwykłe jeansy, koszulki, czy bluzy z kapturem mogły się już nieco znudzić, a ciekawą alternatywą dla nich są ubrania camo. Ubrania kamuflaż potrafią być dobrą odskocznią od tego co zazwyczaj widzimy na co dzień. Zwracają one na siebie uwagę, przy tym są wygodne oraz uniwersalne. Co więcej możemy o nich powiedzieć? Skąd wzięły one swój początek. Czym tak właściwie są i czym się charakteryzują? W jakich stylizacjach sprawdzą się najlepiej? Dlaczego warto je wypróbować? – O tym wszystkim poniżej.

Czym tak właściwie są ubrania camo?

Militarny print, stonowana odcień brązów oraz zieleni, a także nieskomplikowane kroje – właśnie w taki sposób można scharakteryzować ubrania camo. Z pozoru wojskowy kamuflaż nie ma nic wspólnego z maskowaniem się na ulicach miast. To przepis na stylowy strój wobec którego z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie. Zamiast wtopienia się w otaczający krajobraz, przyciągniesz spojrzenia innych – ale nic w tym złego! W końcu jeśli się wyróżniać to tylko najmodniejszym lookiem!

Ubrania camo już dawno przestały być zarezerwowane wojskowości oraz zawodowym żołnierzom. Projektanci zainspirowani stylem mundurowym z powodzeniem wmieszali jego elementy co ulicznej mody i codzienności. Wbrew pozorom nie jest on już zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Ubrania camo lub drobne dodatki zdobią już szafy wielu miłośniczek mody. Ubrania camo to przede wszystkim koszulki, spodnie, czy kurtki… jednak obecnie dostępnych jest również wiele dodatków we wspomnianym stylu. Mowa o czapkach, plecakach, czy paskach. Nie musisz zatem tworzyć całej stylizacji z ich wykorzystaniem – równie smaczne oraz gustowne będzie subtelne wplecienie drobnych elementów.

Ubrania camo – nieco historii 

Maskowanie wzięło swój początek oczywiście w wojsku – i nic w tym zaskakującego w końcu bardzo wiele elementów męskiego stroju, czy stylu stamtąd właśnie się wywodzi. Wśród żołnierzy pełnił on rolę ochronną, nieco dezinformującą – wzory, czy kolory wojskowych uniformów miały wpasowywać się w określony teren, stąd też tak wiele różnych wojskowych kolorystyk, zależnych od szerokości geograficznej podejmowanych działań militarnych. Zatem i wojsku spotkać można modową różnorodność – niemniej jednak ta dedykowana jest praktycznością, a nie aspektami stricte estetycznymi, czy wizualnymi.

Stylizacje camo – z czym połączyć ubrania kamuflaż?

Ubrania camo są bardzo różnorodne, choć bez wątpienia mogłyby być jeszcze znacznie bardziej. Dużo elementów ubioru w tej stylistyce można znaleźć w sklepach wyspecjalizowanych w produkcji oraz sprzedaży taktycznej odzieży.

Kamuflaż jest bardzo uniwersalny o ile nie przesadzimy z jego ilością w jednej stylizacji. Jedna część ubioru w większości przypadków w zupełności wystarczy. Zbyt duża ilość elementów w stylu militarnym to jedna z najgorszych męskich modowych wpadek. Mężczyzna wygląda bowiem wówczas jakby wybierał się na grę w paintballa. A chyba nie o to chodzi większości? Warto zatem postawić na nieco minimalizmu. Doskonale sprawdzają się natomiast koszulki kamuflażowe zestawione z jeansami – zarówno tymi jasnymi, jak i ciemnymi. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie akcesoriów oraz dodatków kamuflażowych camo – na przykład czapek, rękawiczek, czy pasków. Niezwykle stylowo wyglądają również kurtki kamuflażowe – z pewnością nie wtopisz się tłum przechadzając się w jednej z takich na ulicach miasta.

Dodaj komentarz