Ikony męskiej stylu – na kim warto się wzorować?

Nie tylko kobiety potrzebują modowej inspiracji. Mężczyźni również lubią wzorować się na znanych postaciach filmowych, uwielbianych zespołach muzycznych, czy gwiazdach czerwonego dywanu. I nic w tym dziwnego – w końcu każdy pragnie poczuć się modnie i stylowo, z tym że niekoniecznie na tej modzie musi się znać. Właśnie po to tworzone są męskie magazyny modowe, czy pokazy. Tak aby również mężczyźni mogli poczuć się pewnie siebie w swoich ubraniach. To co można zauważyć w modzie męskiej – to ciągłe inspirowanie się kultowymi ikonami. Tak jak kobiety czerpią z Madonny, czy Madonny, tak mężczyźni podążają za ideałami. Choć w tym przypadku to bardziej ideały kobiet – w końcu to im większość mężczyzn pragnie się przypodobać. Zatem na kim warto się wzorować? Kogo uznać można za ikonę męskiego stylu i czym się on wyróżnia? Pora poznać sylwetkę przynajmniej kilku kultowych Panów.

James Dean – ideał w oczach wielu kobiet

Mówiąc „ikona lat pięćdziesiątych” na myśl przychodzi tylko jedno nazwisko – James Dean. Modowy wzór dla wielu mężczyzn, właśnie dlatego pamięć o nim jest ciągle żywa. Dobra gra aktorska oraz nienaganny styl sprawiły, że do dziś mężczyźni czerpią inspirację z garderoby Jamesa. Jak zatem ubierał się James Dean? Naturalność, nonszalancja oraz niewymuszona elegancja – właśnie tymi określeniami można najlepiej scharakteryzować ikonę. Jego nieco buntowniczy styl to przede wszystkim prosty T-shirt, ciężkie buty oraz rzecz jasna męska, skórzana kurtka. Dean uwielbiał zestawiać nietuzinkowe połączenia – jak płaszcz ze swetrami, czy golfami. Jego koszule zawsze były wpół rozpięte, miały podwinięte rękawy – tak więc styl aktora można z pewnością uznać za swobodny, choć w dalszym ciągu charakterny.

James Bond – wzór każdego eleganckiego mężczyzny

Agent 007 to niedościgniony wzór każdego stylowego mężczyzny. Zasłynął on przede wszystkim z garniturów – dobrze skrojonych, eleganckich oraz wykonanych z materiałów najwyższej jakości. Słysząc nazwisko Jamesa Bonda niemal od razu na myśl przychodzi garnitur. W końcu większość mężczyzn wybierając swoją stylizację ślubną wzoruje się właśnie na tej kultowej postaci. A czy James Bond wprowadził coś nowego do stylizacji bardziej casualowych?

Agent jej Królewskiej Mości słynie z elegancji i stonowania. Dominują w nim barwy czarne, białe, jak również odcienie szarości oraz beżu. Desenie są subtelne i prawie niewidoczne. Nieodłącznym elementem stylu Jamesa są również dobre zegarki, a także buty na wysoki połysk typu „derby” i eleganckie spinki oraz szpilki do krawatu. Jednak styl agenta 007 to również koszulki polo, białe topy oraz czarne golfy.

Michael Jackson – styl militarny – ale czy tylko?

Zdecydowanie Michael Jackson był nie tylko królem popu – to także król dobrego stylu. Co zatem można powiedzieć o jego stylu? Oprócz dużego zamiłowania do stylu wojskowego Michael uwielbiał garnitury, smokingi, czy kapelusze. Spopularyzował również noszenie marynarek z naszywkami oraz szarfami. Zupełnie inaczej prezentował się jednak na co dzień – styl koncertowy wymagał niepowtarzalności a tutaj mógł postawić na więcej luzu oraz swobody. Zamiast brokatów i cekinów wybierał koszule oraz jeansy. Co jeszcze można powiedzieć o stylu Michaela Jacksona? Król Popu kochał świecące rękawiczki, białe długie skarpetki oraz czarne buty – nieodłączny element moonwalku. Niepowtarzalność stylu zaowocowała – stał się on modową inspiracją Pharella, Kayne Westa, jak również wielu kobiet w tym Madonny oraz Beyonce. 

Dodaj komentarz